smog typu los angelesOstatnio bardzo głośno zrobiło się o jakości powietrza w Polsce. Wielu specjalistów alarmuje, aby stosować ochronę przed smogiem. Dzięki temu zwiększa się świadomość społeczeństwa i przywiązujemy większą wagę do tego, czym oddychamy.

Czy można ochronić się przed smogiem?

Ochrona przed smogiem jest konieczna i warto zainteresować się tym tematem. Przede wszystkim należy stosować odpowiednie maski antysmogowe, jeśli stężenie pyłów zawieszonych jest przekroczone. Pamiętajmy, aby w tym czasie ograniczyć wyjścia z domu oraz wietrzenie pomieszczeń. Można też zaopatrzyć się w oczyszczać powietrza do domu.

Smog los angeles i smog londyński

Ze smogiem londyńskim mamy do czynienia zimą w okresie grzewczym, zazwyczaj od listopada, aż do początków wiosny. Przyczyną powstawania smogu jest emisja z kotłowni lokalnych oraz palenisk indywidualnych, wpływ na niską jakość powietrza mają również spaliny samochodowe. W tym wypadku chodzi o duże stężenie pyłów zawieszonych PM10 oraz pyłu PM2,5.

Smog typu los angeles powstaje z kolei latem, zazwyczaj w miesiącach letnich, w czasie upalnych dni bez wiatru. Ze smogiem typu los angeles mamy do czynienia zazwyczaj w dużych miastach i wiąże się on ze spalinami samochodowymi, z dużym ruchem ulicznym.