maski przeciwpyłowe na rowerSmog to bardzo poważny problem, który niestety ciągle przez wiele osób jest bagatelizowany. Zanieczyszczenie powietrza w końcu nie jest tak bardzo widoczne i wydaje nam się, że żadnych większych szkód nam ono nie wyrządza…

Smog a zdrowie

Tymczasem jest zupełnie inaczej. Wdychając zanieczyszczenia oraz wszelkie pyły, systematycznie pogarszamy stan swojego układu oddechowego, co wpływa także na funkcjonowanie układu krążenia. Te dwa systemy są wówczas osłabione, co w przyszłości może przysporzyć nam niemałych kłopotów.

Sport a smog

Warto jeszcze zwrócić uwagę na jedną sprawę a mianowicie na uprawianie sportu „na świeżym powietrzu”. Ostatnio coraz chętniej biegamy i jeździmy na rowerze, jednak trzeba być świadomym, że choć są to bardzo korzystne dla zdrowia sporty, to jednak uprawiając je oddychamy otwartymi ustami, wprowadzając jeszcze więcej zanieczyszczeń do organizmu.

Maska przeciwpyłowa – idealne rozwiązanie

Dlatego też warto zainteresować się możliwościami, jakie daje nam maska przeciwpyłowa. Zatrzymuje ona znakomicie wszelkie zanieczyszczenia i pyły. Warto wspomnieć, że istnieją też dzisiaj specjalne maski przeciwpyłowe na rower, które charakteryzują się jeszcze lepszymi parametrami filtra – https://dragonmask.pl/maski-antysmogowe-sport.