maski antysmogoweW ciągu ostatnich lat Polska mierzy się z narastającym problemem zanieczyszczonego powietrza. Obecnie nasz kraj określany jest mianem europejskiej stolicy smogu, zwłaszcza jeśli mowa o dużych miastach, takich jak Warszawa czy Wrocław, gdzie stężenie pyłów jest wyjątkowo wysokie.

Jak Polacy radzą sobie ze smogiem?

Całkowite zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza wymagałoby tego, aby ludzie przestali palić w piecach liśćmi czy innymi przedmiotami, nieprzeznaczonymi do tego. Nie bez znaczenia byłoby również podróżowanie głównie komunikację miejską, co zmniejszyłoby emisję gazów do powietrza. Zanim jednak różnica będzie zauważalna, musi upłynąć wiele lat. Polacy starają się więc radzić sobie z problemem doraźnie – w dużych miastach rzadziej wietrzyć mieszkania, a w przypadku osób z chorobami płuc lub kobiet w ciąży ograniczyć wychodzenie z domu.

Fenomen masek antysmogowych

Maski antysmogowe przywędrowały do nas z Azji, a konkretniej z Pekinu – https://dragonmask.pl/, uznawanego za światową stolicę smogu. Inne miasta w których powietrze jest rekordowo zanieczyszczone to np. New Delhi w Indiach czy Ułan Bator w Mongolii. Maski przeciwpyłowe zatrzymują dużą ilość zanieczyszczeń i sprawiają, że wdychane powietrze jest znacznie bezpieczniejsze.